Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» 1 prosince 2009 Hororová beseda

1 prosince 2009 Hororová beseda


I v letošním školním roce pokračujeme v milé spolupráci se ZŠ Husova. Tentokrát jsme pozvali žáky šestých tříd, pro které studenti knihovnictví ze třetího ročníku připravili pestré pásmo prezentací, čtení a filmových ukázek. Po žánrech komiksu a sci-fi a fantasy, které byly představeny, proběhlo v úterý 1. prosince ve školním kinosále pásmo věnované strašidelným příběhům. Režie se ujala knihovnická část třetího ročníku, která se nezalekla vysoké laťky, jakou nastavili jejich starší spolužáci v loňském roce.

Petr Bobek otevřel temnou hodinku čtením Havrana od A. E. Poea. Katka Mikešová navázala představením pohádkově strašidelných Tima Burtona a nechyběla ani ukázka režisérových hravě morbidních básniček. Král hororu, spisovatel Stehen King přišel na řadu vzápětí v prezentaci Lucky Roskovské a Veroniky Bohuslávkové, aby ho na pódiu vystřídal král filmového hororu Alfred Hitchcock v podání Honzy Miskaie a Tomáše Mužíka. Po nich se mikrofonu ujala Martina Lamačová a Martina Valová, aby šesťákům popovídaly o proměnách upírů na stránkách románů i ve filmových zpracováních.

Katka Balínková, která na rozdíl od všech černě oděných vystupujících přišla na podium v růžových šatečkách, předvedla, že jen opravdu hloupá blondýna neví, jak fungují knihovny. A to už přišla na řadu Žaneta Matunáková a její vyprávění o spisovateli Neilovi Gaimanovi. Na závěr se pak Adam Sochůrek vrátil k pohádkám coby kořenům všech pořádných hrůzostrašných příběhů.

Promítací a osvětlovací techniku obsluhoval Jonáš Chytráček a Jakub Chaloupka, záznam natočila Veronika Morová a focení se ujala Zuzka Smrčinová, Lucka Turnovcová a Luděk Čertík.

Podrobnosti si můžete přečíst na projektových stránkách nebo v reportáži publikované v Táborském deníku.

Mgr. Klára Smolíková

Akce proběhla jako součást projektu Studenti knihovnictví knihovnám podpořeného grantem z Operačního programu zdělávání pro konkurenceschopnost. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

 


Smolíková Klára [07.12.2009]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky