Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» Palcát, 9. 4. 2008 : Noc s Andersenem pro statečné předškoláky

Palcát, 9. 4. 2008 : Noc s Andersenem pro statečné předškoláky

Z pátku 28. března na sobotu 29. 3. proběhla v táborské Mateřské škole v Blanické ulici pohádková Noc s Andersenem. O program celé akce se postaralo osm studentek druhého ročníku knihovnictví. Již po čtvrté se tak středoškoláci zapojili ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor do stále populárnější akce na podporu dětského čtenářství, která se během osmi let rozrostla natolik, že letos po knihovnách, školách či školkách s knížkami přespávalo přes dvacet tisíc malých nocležníků! 

 

První část naší „noci“, se odehrála v knihovně, kde se děti seznámily s několika pohádkovými postavami z knížek H. Ch. Andersena. Každá bytost se představila a vyprávěla svůj pohádkový příběh. Děti si tak mohly zblízka prohlédnout například Malou mořskou vílu, Ošklivé kačátko a nebo čarodějnici, ze které měly sice největší radost, ale také budila největší respekt. Tyto postavičky děti provázely celým večerem. 

Po návratu do školky čekal na malé nocležníky další zajímavý program. Přijel na návštěvu i sám pohádkář Hans Christian Andersen a připravil dětem spoustu úkolů. Děti všem ukázaly, jak se dobře vyznají v pohádkové říši a také předvedly své herecké nadání. Zahrály si na krásnou Princeznu na hrášku a nebo na Malenku. Po splnění všech Andersenových úkolů si děti a pohádkové bytosti zatancovali se svými plyšovými medvídky na oblíbené písničky. Čas se však nachyloval ke spánku a na řadě bylo hromadné čištění zoubků, při kterém si „naši nocležníci“ užili spoustu zábavy. Poté následovalo čtení pohádek, kterého se s radostí ujala „čarodějnice“, a četlo se tak dlouho, dokud se nezavřelo i to poslední dětské očko. Ráno každý „odvážlivec“ dostal za úspěšně přečkanou Noc s Andersenem diplom.

 

Jaroslava SUDOVÁ,

studentka 2. ročníku knihovnictví

v Táboře

 
Čarodějná Šárka Studená Zuzka ?Malenka? Halášková se svým úžasným družstvem z MŠ BlanickáFoto

Jaroslava SUDOVÁ [03.07.2008]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky