Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» Jihočeský kurýr, 15. října 2008: Úžasná reportérka míří mezi čtenáře

Jihočeský kurýr, 15. října 2008: Úžasná reportérka míří mezi čtenáře

Úžasná reportérka míří mezi čtenáře
Křest nové knihy v táborském café baru MP7 uplynulé pondělí rozhodně nenudil. Autorka Klára Smolíkova musela odpovídat na zvídavé dotazy-”televizních reportérů” z její domovské školy. Na řadu přišly také písničky a potom se zaplněná místnost proměnila v redakci světoznámého periodika, kde si každé z přítomných dětí mohlo zahrát na novináře. Foto (lon)Radek Londin

TÁBOR – Nejlepší novinářka na světě? Přece Elvíra Pobrkaná! To by řeklo nejedno menší dítě, které se pročetlo jejími Senzačními reportážemi na stránkách Mateřídoušky. Všechny dohromady ted’ vycházejí knižně a prsty v tom má opět známé manželské autorské duo z Tábora Klára a Jan Smolíkovi.
„Do Elvíry jsem mohla částečně promítnout i mnoho věci, které učím sve žáky na škole, a přiblížit dětem novinářský svět, i když v trochu zidealizované podobě,” řekla autorka Klára Smolíková, která na táborské střední škole obchodu, služeb a řemesel učí mimo jiné mediální obory.
„Elvíře jsme všechno ulehčili, abychom ji dostali do mnoha objevných dobro- druistvi a neseděla většinu času v redakci. Jediný, kdo jí trochu komplikuje život, je její nasupený šéf,” přiblížila.
Do knížky se dostaly také aktuální události – třeba kampaň kolem stavby národní knihovny, karlovarsky filmový festival a návštěva Roberta Redforda nebo výprava za světově proslulými českými egyptology. „Já jsem přidal traktory. Jelikož jsem původem z vesnice, váže se na ně spousta mých vzpomínek,” přidal se smíchem Jan, který měl na starosti především komiksové ztvárnění celého díla.
S manželkou už tvoří naprosto sehraný tandem. Překvapil však větou: „Spolupráci s Klárou ale nikomu nedoporučuji!” Vzápětí vše vysvětlil: „Chci ji totiž mít pro sebe.”
Manželský tandem se specializuje zejména na nejmladší čtenáře. Letos už jim souborně vyšly příběhy medvídka Lupa a jeho kamarádů.

foto Radek Londin
text článku

Smolíkova [29.10.2008]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky