Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» Palcát, 10. 12. 2008: Nebyla nuda: Studentům zajímavě o fotografii a designu

Palcát, 10. 12. 2008: Nebyla nuda: Studentům zajímavě o fotografii a designu


Nebyla nuda: Studentům zajímavě o fotografii a designu

Když jsem ráno vstala a pohlédla na kalendář, kde bylo napsáno 2. prosince, zajásala jsem, protože jsem věděla, že dneska nebude ve škole nuda. Konal se u nás totiž seminář o fotografii, který nám s radostí a s nadšením připravili fotograf Stanislav Maxa a ing. Iva Kubíčková, pracovníci Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci.

Na semináři nám poradili fígly, jenž nám pomohou k pořízení lepšího záběru, který konečně nebude muset do koše. Velice ochotně nám poradili i s našimi vlastními snímky, které jsme jim předem posílali. Po tomto teoretickém úvodu nás čekala samotná práce s fotoaparátem. Nejprve jsme v improvizovaném fotografickém studiu pózovali a navzájem se fotili. Dále jsme nadšeně vyběhli do terénu a hledali divy přírody a architektury a ty jsme - vybaveni nově nabytými informacemi - navěky zvěčnili.

Po krátké půlhodině na oběd na některé z náš čekal ještě seminář o designu. Tento seminář byl už trochu náročnější, protože byl původně vytvořen pro vysokoškolské studenty. Přednášející, typograf Alan Záruba, nám vyzradil tajemství firemního webu. Přiblížil nám historii časopiseckého písma a na závěr nám pustil krátký film ,,Smrt Helvetice“. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo povídání o přípravě nového loga a webu České televize, které má pan Záruba na starosti.

Popisek pod fotografií:

Na zajímavém semináři pro studenty Knihovnických a informačních systémů fotografoval Stanislav Maxa. Na snímku vlevo při semináři Alan Záruba, pedagog Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze a konzultant ČT pro zavedení nového vizuálního stylu.   

Martina Valová, studentka Knihovnických a informačních systémů a služeb

 


Smolíková [10.12.2008]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky