Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» Palcát: 11. 3. 2009: Knihovníci testují nový web Knihovna 4u

Palcát: 11. 3. 2009: Knihovníci testují nový web Knihovna 4u
Uživatelé nového čtenářského webu mají možnost výběru mezi různými motivy, které se na stránkách zobrazují. Autorem jedno z nich je komiksový kreslíř Václav Šlajch, který pro Městskou knihovnu v Praze ilustroval například výroční zprávu.

Městská knihovna v Praze se rozhodla vytvořit nový zábavný web pro své uživatele i pro mladé čtenáře z celé republiky, a tak vznikala knihovna4u. Slavnostně by měl web odstartovat v pátek 13. března 2009. Zatím mají na stránky přístup jen pražští knihovníci a přizvaní studenti knihovnictví, kteří mají chuť nový web testovat a pomáhat tvůrcům dolaďovat chyby. Mezi nimi jsou i studenti oboru Knihovnické a informační systémy a služby z Tábora.

 

Já a mí spolužáci jsme se tedy pustili do testování. Někteří z nás měli to štěstí a na web se po zadání tajného testovacího kódu a vytvoření profilu dostali bez problémů. Druzí, a mezi nimi byla i má maličkost, jsme to štěstí neměli a trochu jsme se při tom zapotili. Naši zlobu bohužel odnesly první předměty, které se nám dostávaly pod ruku. No, technika nás umí někdy pěkně pozlobit. Na druhou stranu se přesně tímto způsobem webmasteři dozvídají o problémových a nefunkčních místech.

 

Do oficiálního spuštění se témata všech skupin točí především kolem uspořádání webu. Nanečisto vznikají první galerie, diskusní témata a přátelství, posílají se zkušební vzkazy a řeší se, jaká by měli mít uživatelé na webu práva. Od poloviny března ale bude prostor nového komunitního webu patřit především čtenářům, kteří se zde chtějí podělit o své názory na oblíbené knihy, filmy či hudbu. Kdo má průkazku do Městské knihovny v Praze, bude si moci touto cestou i spravovat své čtenářské konto a využívat dalších služeb, které knihovna nabízí.

 

Co zaujalo nás? Na webu můžete volné chvilky trávit například hraním bezvadných her, které jsou zde k dispozici, popovídat si s přáteli, zařadit se do různých diskusních skupin nebo si vyhrát s vytvářením svého vlastního profilu. Pokud máte rádi knížky a hledáte zajímavou společnost na internetu,  zavítejte v pátek třináctého na stránky www.knihovna4u.cz . Možná se zde sejdeme.

Martina Valová,

studentka 2. ročníku oboru Knihovnické a informační systémy a služby v Táboře

Palcát: 11. 3. 2009: Knihovníci testují nový web Knihovna 4u

Smolíková [10.03.2009]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky