Dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír Mapa webu | Administrace

» Táborsko: 11. 3. 2009: Víte, co je knihovna 4u?

Táborsko: 11. 3. 2009: Víte, co je knihovna 4u?
Uživatelé si mohou zvolit různá pozadí stránek. Milovníky žánru fantasy potěší dračí motiv.

Divíte se, o jaké knihovně tu bude řeč? Ještě jste o ní neslyšeli? A netušíte, jak ji vlastně můžete navštívit? Ráda na všechny otázky odpovím v tomto článku a ještě něco přidám.

 

Knihovna4u je nový web Městské knihovny v Praze pro mladé čtenáře. Ještě plně nefunguje, protože její oficiální otevření vypukne v pátek 13. března, ale už nyní s předstihem na tyto stránky můžete nahlédnout. My, táborští studenti knihovnictví jsme dostali možnost zaregistrovat se jako testeři a vyzkoušet je v předstihu.

 

Když jsem se přihlásila já, tak uživatelů bylo něco málo přes 60, ale nyní už je navštěvuje a využívá přes 100 čtenářů či nečtenářů. Správci této sítě, kterým si stěžujeme, pokud něco nefunguje tak, jak by mělo, okamžitě reagují a poskytují nám přesný návod. Pakliže máme nějaký návrh, jak stránky ještě více vylepšit, nenecháváme si ho pro sebe! Své úvahy a podněty píšeme do diskuze a správci sítě nám dávají vědět, jak to budou řešit a jestli byl návrh schválen.

 

A proč kromě skutečné knihovny občas navštívit i tuto virtuální? Na novém čtenářském webu na vás čekají různá diskuzní témata v různorodých skupinách s lidmi, které třeba vůbec neznáte, ale díky tomuto serveru poznáte. Návštěvníky spojuje záliba v knihách a četbě, i když sekce se vytvářejí právě podle oblíbených knih a žánrů. Na novém webu se můžete také trochu odreagovat u her, které u nás ve třídě, mimochodem, sklidily obrovský úspěch...

 

Ve virtuální knihovně si čtenáři především vyměňují názory. Uživatelé si zde mohou založit svou vlastní skupinu, která se týká nějaké známé knihy, autora a dalších témat jim blízkých. Když s nějakým tvrzením nesouhlasím, mohu ho v diskuzi vyvrátit a vyjádřit vlastní názor! Všichni tu mají volnou ruku a nemusejí se ničeho bát. Kdo by rád nakoukl a dozvěděl se ještě něco více o své nejoblíbenější knize, hudbě či filmech, stačí si na klávesnici vyťukat www.knihovna4u.cz a je ve finiši!

   

Martina Lamačová

Táborsko: 11. 3. 2009: Víte, co je knihovna 4u?

Smolíková [12.03.2009]


zpět na seznam
Design made by watatsumi.net ~ Vytvořil NightWorkers.cz
web splňuje standardy W3C XHTML 1.0 a CSS2 | Mapa stránek

Copyright © 2008 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a JŠ s právem státní jazykové zkoušky